Kutse taotlemine

Tantsuspetsialisti kutset saab taotleda kaks korda aastas, oktoobris ja veebruaris.  Järgmine dokumentide esitamise tähtaeg on 10.veebruaril 2025. 

Esitatavad dokumendid:

  1. avaldus – lae alla siit
  2. portfoolio  – erialast tegevust tutvustav terviklik ülevaade, mis tõendab tantsuspetsialisti kutsestandardis esitatud kompetentside olemasolu. Tantsuspetsialisti kutse taotlemisel ootame e-portfooliot, mis sisaldab taotleja CV-d, viimase viie aasta koolitus- ja tööalalase ning loomingulise tegevuse kirjeldust, koos eneseanalüüsi ja tõendusmaterjalidega (fotosid, videoid, viited). Tantsuspetsialist, tase 4, tase 5 ja tase 6 palume lisada portfooliosse tunniandmise video, mis koosneb erinevatest tunniosadest koos selgituste ja analüüsiga (20-30 min pikkune)
  3. haridustase – haridust tõendava(te) dokumendi(dokumentide) koopia(d),
  4. Esmaabi koolituse läbimist tõendava dokumendi koopia
  5. maksekorraldus või muu kinnitus kutse andmisega seotud kulude tasumise kohta.

Tantsuspetsialisti kutse taotlemise tasu on 91€. Taastõendamise tasu on 63€. Tasuda MTÜ Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu arvele EE887700771001949444 LHV pangas. Kutse taotlemise tasu ei kuulu tagastamisele, kui kutset ei väljastata.

Tantsuspetsialisti kutse taotlemiseks vajalikud dokumendid ja avaldus saata elektroonselt: tantsuliit@gmail.com

NB! Dokumentide esitamise tähtaeg 10. veebruaril 2025. 

NB! Alates 1. juulist 2024 hakkasid kehtima uuendatud tantsuspetsialisti kutsestandardid. Varasemalt välja antud kutsed kehtivad oma kehtivusaja lõpuni, uuesti taotlemisel tuleb arvestada uuendatud standardis ette nähtud tingimustega.

Olulisemad uuendused on:

  • Lisandunud on Tantsuspetsialist, tase 4
  • Vajalik on tõendada esmaabi andmise võimekus, on läbinud viimase viie aastajooksul vähemalt 8-tunnise esmaabikoolituse.
  • Tantsuspetsialist tase 6 on valitava kompetentsi tõendamine vabatahtlik.

Kutse taotlemise lisainformatsioon:

Anne Tamm-Kivimets
ETTL Kutsekomisjoni eesistuja ja kontakisik

tantsuliit@gmail.com
+372 55 23 329

Certification

Kutse andmine on osa kutsesüsteemist. Kutsesüsteem on osa Eesti kvalifikatsioonisüsteemist, mis seob haridussüsteemi tööturuga ja aitab kaasa elukestvale õppele ning tööalase kompetentsuse arendamisele, hindamisele, tunnustamisele ja võrdlemisele.

Kutsesüsteemi eesmärkideks on:

  • toetada Eesti töötajate konkurentsivõimet – töötajad on kompetentsed, neil on edukaks tegevuseks vajalikud teadmised, oskused, vilumused ja hoiakud;
  • olla tugistruktuuriks haridussüsteemile – kutsealasele tegevusele suunatud õppe sisu ja kvaliteet vastab tööturul nõutavale;
  • aidata kaasa inimeste kompetentsuse hindamisele ja tunnustamisele olenemata, kus ja kuidas õppimine on toimunud;
  • muuta kutsed riigisiseselt ja rahvusvaheliselt võrreldavaks.

Kutsesüsteemi osad on kutsestandardite koostamine, kutse andmise korraldamine ja kutseregistri haldamine.

Kutsesüsteemi arendamise ja hoidmisega tegeleb Sihtasutus Kutsekoda. Kutse andmise korraga saad tutvuda Kutseregistri lehel.

Certification commission

Tööandjad

Heili Lindepuu –  Ilieh teater ja koolituskeskus.
Leili Väisa – Tantsuselts Pärliine
Lii Ainsalu – SA Eesti Tantsuagentuur

Töötajad/spetsialistid

Aneta Varts − Rocca al Mare Kool, Festival Koolitants
Mall Noormets – Noor Ballett Fouetté
Anne Tamm-Kivimets – Eesti Tantsuhuvihariduse Liit

Koolitajad

Sille Kapper-Tiisler – Tallinna Ülikool Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituut
Raido Mägi – Tartu Ülikool Viljandi Kultuuriakadeemia
Kai Valtna – Tartu Ülikool Viljandi Kultuuriakadeemia

Hindamiskomisjon

Anu Sööt – Tartu Ülikool, Viljandi Kultuuriakadeemia, etenduskunstide osakond, tantsupedagoogika lektor. PhD (Tartu Ülikool, Haridusteaduste instituut), MA pedagoogika (TÜ).

Kati Ly Koit – Lavastaja ja koreograaf; Stuudio dotE Tantsukooli tantsuõpetaja ja juhataja; MTÜ Stuudio dotE juhatuse liige. Omab tantsuspetsialisti kutset, tase 7. BA (Euroülikool, disainer-moekunstnik) Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu volikogu liige.

Paul Bobkov – TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia pikaaegne õppejõud, Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi mentor, meistriklasside õppejõud Eesti ja Soome kõrgkoolides. MA (Tallinna Pedagoogiline Instituut)

Madli Teller on loovtantsu, tantsuanalüüsi ja kompositsiooni õpetaja eri vanuses huvilistele ja õpetajakoolituses ning on juhendanud teemaaineid Tallinna Ülikoolis ja EMTA lavakunstikoolis. Tal on magister tantsuantropoloogias ja etnokoreogloogias (Choreomundus: Dance Knowledge, Practice, and Heritage).

Certification standards

Kutsestandard on dokument, milles kirjeldatakse tööd ning töö edukaks tegemiseks vajalike oskuste, teadmiste ja hoiakute kogumit ehk kompetentsusnõudeid. Kutsestandardeid kasutatakse õppekavade koostamiseks ja kutse andmiseks.

Tantsuspetsialist on loominguline töötaja, kes õpetamise ja/või tantsuloome kaudu väärtustab ning arendab tantsukunsti ja -haridust. Tantsuspetsialist arendab tantsutehnikat ja etendamise oskust; loovust ja eneseväljendust; mõtestamise oskust ja kultuuriteadlikkust.

Tantsuspetsialist  tase 4 

Vähese kogemusega ja vajab juhendamist, on vähemalt keskharidusega ning kutsealane kompetentsus on omandatud tantsijana.

Tantsuspetsialist  tase 5 

Vähese kogemusega ja töötab iseseisvalt, on vähemalt keskharidusega, kutsealane kompetentsus on omandatud töö käigus ning ta on läbinud erialase täienduskoolituse.

Tantsuspetsialist  tase 6 

Tegutseb iseseisvalt uudsetes ja keerulistes olukordades, tal on erialane kõrgharidus või kompetentside kujunemiseks vajalik töökogemus ja läbitud erialane täienduskoolitus

Tantsuspetsialist  tase 7 

Valdkonna arendaja (nt koolitab, on mentoriks), teeb lavastusi, koreograafiaid, viib läbi valdkondlikke projekte. Tal on kompetentside kujunemiseks vajalik töökogemus ja erialane kõrgharidus või läbitud erialane koolitus ning tööks vajalik täiendkoolitus.

Tantsuspetsialist tase 8 

Valdkonna eestvedaja, kogukonna looja, laiaulatusliku mõjuga valdkonna arendaja. Tal on kompetentside kujunemiseks vajalik töökogemus ja erialane kõrgharidus või läbitud erialane koolitus ning tööks vajalik täiendkoolitus.

en_GBEnglish
Scroll to Top