Tantsuhuvihariduse gala

“Vahepeatus”

14. novembril 2020 kell 19:00 Eesti Rahva Muuseumis, Tartus toimuval tantsuhuvihariduse galal astuvad üles Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu liikmeskoolide õpilased ühise tantsulavastusega „VAHEPEATUS“.

Kahekümne nelja erineva tantsukooli ja -stuudio noorte, nende juhendajate ning professionaalsete kunstnike ühistööna valmib kordumatu tantsulavastus, mis kulmineerub videonäituse “Tantsuhariduse ajajoon” esmaesitluse ning Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia üleandmisega.

Lavastaja Rauno Zubko, koostöös loomingulise meeskonnaga Rūta Ronja Pakalne (videokunstnik), Fey Piir (kunstnik), Israel Banuelos (helikunstnik), Karolin Tamm (valguskunstnik) ja Kristel Laur (disainer), panevad lavastuse kulgema läbi Eesti Rahva Muuseumi ala ning erinevate saalide. Toimuma saab rännak, mis toob esile tantsuhariduse mitmekülgse positiivse ning ajatu mõju igale tantsuga tegelejale. Fookuses on tantsuharidusega kaasas käivad väärtused, mida tantsukunstiga tegelemine inimestes loob: ühtekuuluvus, rõõm, teadlikkus, isikupära, loomingulisus, pühendumine, originaalsus, koostöö, tehniline täpsus, analüütilisus, võimekus, väljenduslikkus, vastutus, vaimne ja füüsiline tervis…

Teeme jalutuskäigu ka tantsuhariduse ajaloos, et läbi videonäituse “Tantsuhariduse ajajoon” ülevaadet saada tantsuhariduse olulist muutust loonud perioodidest, inimestest ja organisatsioonidest. Ajaloolise ülevaate on kokku pannud tantsuajaloolane Heili Einasto, režissöör Kadi Aare ning disaini poolelt toetanud Kristel Laur. Videonäitus sisaldab erinevaid fotosid ja videolõike erakogudest, ERRi arhiivist, Theodor Lutsu filmist “Päikese lapsed” jm. 

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit teeb galal video-ülevaate Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia saajatest läbi kümne aasta ning annab üle selle aasta tunnustuspreemia ühele tantsuõpetajale, kes on aastaid panustanud tantsuhariduse valdkonda.

Tänane tantsuhariduse maailm on kujunenud nii mitmekülgseks ja erinevaid arenguvõimalusi pakkuvaks tänu paljudele inimestele ja organisatsioonidele, kes on panustanud erinevates ajaloo etappides ja teevad jätkuvalt seda iga päev. 

Lisaks Eesti Tantsuhuvihariduse Liidu korraldatavale galale toimub 13.-14. novembril Eesti Noorte Tantsu Ühingu aastapäev ehk eriprogramm tantsunoortele üle Eesti. Koos arutletakse erinevatel teemadel, osaletakse tantsufilmi töötoas, külastatakse ERMi näitust ning Tantsuhuvihariduse Galat.

Gala tantsulavastuses tantsivad eri vanuses lapsed ja noored erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest: Tantsuselts Pärliine (Antslast), T-Stuudio (Haapsalust), Ciara Tantsukool, Just Tantsukool, Shaté Tantsukool, Tempecy Dance Company (Tartust), Meie Stuudio (Põlvast), Janne Ristimetsa Tantsustuudio, WAF Dance (Pärnust), Tantsustuudio Dance Company (Raplast), Dance Republic Tantsukool, Danza Tantsukool, ETA Tantsukool, Free Flow Studio, Goltsman Ballet Studio, Ian Dance Company, Koit Tantsukool, MyDance Tantsuklubi, Noor Ballett Fouetté, Stuudio dotE (Tallinnast), VTK Keeris (Viimsist), eve stuudio, S-Stuudio (Viljandist), Võru Tantsukeskus (Võrust).

Täname toetajaid: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Haapsalu linn, Pärnu linn, Tartu linn, Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

Korraldaja: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit

www.tantsuharidus.ee

Info kodulehel: https://tantsuharidus.ee/sundmus/tantsuhuvihariduse-gala-vahepeatus/

FB: https://www.facebook.com/events/3378223185590252

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top