Tantsuhuvihariduse aastapäeva gala tuleb taas!

Eesti Tantsuhuvihariduse Liit korraldab juba viiendat korda Eesti tantsuhuvihariduse aastapäeva galat ning toob kokku üle 250 noore tantsija ja 50 tantsuõpetaja erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti. Päeva raames toimuvad mitmed sündmused, mis  jõuavad lisaks kohapeal osalejatele laiema huviliste ringini läbi salvestuste. Tegemist on tantsuhariduse kogukonda kaasava sündmusega, mille raames tehakse koostööd suure osa tantsuhuvihariduse võrgustikku kuuluvate organisatsioonide ja partneritega. 

Noorte Tantsu Foorumil 18.11 räägitakse täna keerulises ja muutuvas maailmas hakkamasaamisest ning tantsuhuviharidus kvaliteedi hoidmise võimalustest.

Ülli Kukumägi loeng  “MÕTTE JÕUD – OPTIMEERITUD MÕTTEVIIS”                     

Foorumi vestlusringidesse kaasatakse noored, tantsuõpetajad, tantsuhuvihariduse valdkonnaga seotud partnerid, poliitika kujundajad, lapsevanemad ja mitmed teised olulised osapooled.  

Noortele toimuvad interdistsiplinaarsed töötoad, mis seotakse erinevate kunstimeediumite kaudu: tants, multimeedia, kujutav kunst. Töötubasid viivad läbi Karmen Teesi Pregel (tants), Kadi Aare (multimeedia) ja Matti Tapio Vainio (kunst). Töötoad kulmineeruvad suure ühise improvisatsioonilise performancega, mida on Noorte Tantsu Foorumi külalistel võimalik nautida. Gala publik saab osa töötoa installatsoonist, mis annab kogu õhtusele osale ava löögi.

18.11 kell 18:30 algaval Tantsuhuvihariduse Galal etendub interdistsiplinaarne lavastus  “Oma loo leian ma üles”. Kogu protsessi panustavad 22 tantsukooli ja -stuudio tantsuõpetajad-koreograafid ja tantsijad üle Eesti. Lavastus valmib professionaalse lavastusmeeskonna toel kuhu kuuluvad  Teet Kask , Aneta Varts, helikunstnik Sander Mölder, valguskunstnik Margus Vaigur, interdistsiplinaarsust lisavad Kadi Aare, Matti Tapio Vainio ja Karmen Teesi Pregel

Gala lavastus avab keskkonna, kus noored mõtestavad tantsu kaudu oma sisemaailma, et jagada seda vaatajaga välismaailmas…

Paigalseis on pimedus 

ja liikumine valgus 

ring ja ratas teavad peast 

kus on ots, kus algus 

O. Arder

Tänane aastapäeva  tähistamine toob meid kokku, et tunnustada ühiseid väärtusi ja koos tantsumaastikul tegutsemist ning motiveerib üksteist toetavalt tegema järgmisi homseid samme. 

Galal kuulutatakse välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia saaja, et tunnustada inimest, kes on pikaajaliselt panustanud tantsuhariduse edendamisse.

Kõik tantsuhuvilised on galale väga oodatud ning pileteid saab osta alates novembrist.

Rohkem infot peagi www.tantsuharidus.ee

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Viimsi vald, Pärnu linn, Haapsalu linn 
Partnerid: Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, 
Korraldaja: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top