Tantsuhuvihariduse aastapäev 14. november 2021

Tantsuhuvihariduse aastapäev toob Tartusse kaheks päevaks kokku ca 300 noort tantsijat ja 50 tantsuõpetajat erinevatest tantsukoolidest ja -stuudiotest üle Eesti ning mitmed sündmused jõuavad laiema huviliste ringini läbi veebiülekannete ning salvestuste. Tegemist on tantsuhuvihariduse aasta suursündmusega, mille raames tehakse koostööd suure osa tantsuhuvihariduse võrgustikku kuuluvate organisatsioonidega. 

Noorte Tantsu Foorum pakub 14. novembril algusega kell 11:00 läbi kogu päeva noortele ja tantsuõpetajatele töötubades ja vestlusringides osalemise võimalusi. Kohal on põnevad erikülalised, kes pakuvad sisukaid loenguid, nt Grete Arro „Mõtleme põhjalikult õppimisest“ ja vestlusi, vestluspaneele modereerib Helena Pihel.

11:00-17:00 toimuvad noorte tantsuloome töötoad Eesti Noorte Tantsu Ühingu liikmetele ja ETHLi liikmeskoolide õpilastele ERMis.
Töötubade juhendajad on:
Eliisa Sirelpuu, koreograaf ja tantsuõpetaja ETA Tantsukoolis, Avatud Koolis
Julia Koneva, koreograaf ja tantsuõpetaja ETA Tantsukoolis, Dreamstudios

Tantsuhuvihariduse Galal ERMis 14. novembril algusega kell 18:00 etendub tantsulavastus, mille autoriks on 15-ne tantsukooli või -stuudio koreograafid ja tantsijad üle Eesti ning lavastuseks seob selle professionaalne lavastusmeeskond: lavastaja-koreograaf-kunstnik Ingmar Jõela, valguskunstnik Siim Reispass, helikunstnik Sander Mölder.

Galal kuulutatakse välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia saaja, et tunnustada inimest, kes on pikaajaliselt panustanud tantsuhariduse edendamisse.

Lisaks saame osa Mait Agule pühendatud juubeli aasta sündmustest SUUR ELU, mida viib ellu Tallinna Ülikool koostöös teiste tantsu organisatsioonidega.

Tulenevalt hetkeolukorrast on kohapeal osalemine limiteeritud.

Tantsuhuvihariduse veebinarist 14. novembril kell 11:00-16:00 on võimalik osa saada ka veebi vahendusel.

Veebinaril osalemiseks registreeru siin! 

Osalemise link saadetakse kõigile registreerunutele enne veebinari e-mailile.

Tantsuhuvihariduse Galat „Kohtumine“ filmitakse ning hiljem jagatakse salvestust.

Vaata lähemalt:

ETHLi kodulehel Tantsuhuvihariduse aastapäeva info ja ajakava

FB-s Tantsuhuvihariduse aastapäeva sündmus

Toetajad: Eesti Kultuurkapital, Eesti Rahvakultuuri Keskus, Haridus- ja Teadusministeerium, Tartu linn, Pärnu linn, Võru linn, Haapsalu linn
Partnerid: Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit, Eesti Noorte Tantsu Ühing, TLÜ BFM
Korraldaja: Eesti Tantsuhuvihariduse Liit

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top