Tantsufilmid PÖFF24 Shorts programmis!


Pressiteade
17.11.20

Täna algab PÖFF Shorts

Alates tänasest saab kinodes vaadata Pimedate Ööde filmifestivali kärgfestivali PÖFF Shorts programmi, milles leiab kokku 305 lühifilmi ja -animatsiooni. Maailmaesilinastusi on tänavu 40.

“Meil on hea meel, et hoolimata pandeemiast ja piirangutest on nii paljud lühifilmitegijad usaldanud festivalile oma filmid. See on andnud meile võimaluse panna kokku mitmekülgse, kaasaegse ja mängulise programmi,” sõnas PÖFF Shortsi juht Grete Nellis.

PÖFFi virtuaalsesse kinosaali, mis ulatub üle terve Eesti, jõuab 280 lühifilmi- ja animatsiooni. PÖFF Shortsi kolme võistlusprogrammi, millest kaks on rahvusvahelist ja üks rahvuslik, on veebikinos võimalik näha täismahus. 

Võistlusprogramme hindab interneti vahendusel rahvusvaheline žürii, kelle poolt välja valitud parim lühifilm, parim animafilm ja parim Eesti film saavad tänavu esmakordselt nominatsiooniõiguse lühifilmi Oscarile. 

Kolme võistlusprogrammi žüriisse kuulub kokku 9 filmieksperti ja kultuuritegelast: animatsioonifirma Aardman kaasasutaja David Sproxton (Suurbritannia), Toronto rahvusvahelise filmifestivali (TIFF) lühifilmide programmikoostaja Jason Anderson(Kanada), produtsent Jessie Mangum (Suurbritannia), Ouat Media peadirektor Inga Diev (Kanada), Cartoon Springboard programmijuht Agnés Bizzaro (Saksamaa), dokumentaal- ja animafilmide produtsent Fabian Driehorst (Saksamaa), koreograaf ja luuletaja Sveta Grigorjeva (Eesti), režissöör Oskar Lehemaa (Eesti), näitleja Tambet Tuisk (Eesti).

Lisaks võistlustele leiab festivali kavast temaatilisi filmikassette, kus on esindatud kuni 40-minutilised dokumentaal-, anima- ja mängufilmid. Nende hulgas on nii auhinnatud autorikino, tantsufilme, õudus- ja fantaasiafilme kui kogupereanimat.

Võistlusprogrammide võitjad kuulutatakse välja 21. novembril PÖFF Shortsi sotsiaalmeedias.

Rahvusvaheline lühifilmide ja animatsiooni festival PÖFF Shorts leiab aset 17.-25. novembrini Tallinna ja Tartu kinodes ning PÖFFi virtuaalses kinosaalis.

Tantsufilmid: kineetilised jutustused.

PÖFFi virtuaalne kinosaal: https://kino.poff.ee/
PÖFF Shorts kodulehekülg: http://shorts.poff.ee
PÖFFi kodulehekülg: www.poff.ee
Facebook: https://facebook.com/poffshorts/
Instagram: http://instagram.com/poffshorts

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top