Kokkuvõte Kedja Vitlycke laborist

27.08-3.09 toimus Rootsis Vitlyckes Kedja labor ja Kedja partnerite kohtumine. Laboris osales Ruta Ronja Pakalne ja partnerite kohtumisel ETTL volikogu liige Sveta Grigorjeva ja juhatuse liige Monika Tomingas.

Kedja partnerite kohtumine. Pildil vasakult: Sveta Grigorjeva (EST), Anita Clark (Šotimaa), Monika Tomingas (EST), Tinna Grétarsdóttir (IS), Eyrun Thorthallsdottir (SWE), Katja Somrak (SL), Sanna Meska (FI), Tina Andersson (SWE), Agniete Lisicknaite (LT).

Ruta Ronja Pakalne kokkuvõte laborist:

Kedja labor, kus osalesid kunstnikud 12st erinevast riigist oli eriline kogemus tantsuvaldkonnas tegutsevale professionaalile ja kunstnikule. Labori jooksul oli ruum, aeg ja võimalus uurida teemat “mis on lugu?” 12st erinevast sotsiaalsest, kultuurilisest ja pärimusel baseeruvast konseptsioonist. Labori juht Benedikte Esperi oli protsessi loonud ja mentordas seda väga hästi: see oli ühel ajal nii individuaalne kui ka grupitöö. Labori ajal kõik osalejad uurisid, liikusid koos (hommikused tunnid Francesco Scavettaga), töötasid loovalt ülesannetega ja lõpus lõid lühikesed kunstitööd ja grupi ettenäitamise.

Laboris osalenud kunstnikud ja juhendajad.
Esimeses reas vasakult: Jenny, Anetta, Ida, Ruta Puce, Vilma, Barbara,
Teises reas: Minna, Saffy, Anna-Greta, Francesco, Eydis, Maria, Benedikte, Ruta.

Sellise protsessi puhul pean suurimaks mõjuks võimalust oma praegusest mullist välja astuda ja teha koostööd inimestega teistest riikidest, tulla tagasi uute perspektiividega ning jätkata tööd nüanssidega. Minu jaoks oli see personaalselt ja professionalselt viljakas aeg, mis inspireeris ja pakkus võimaluse vahetada ja jagada professionaalsel tasandil ideid, kontseptsioone ja meetodeid loomisest praegusel ajal. Pärand, kui kunstivorm ja arhiiv, mis on osa meie kehast ja meid ümbritsevatest kehadest oli üks põhilisi järeldusi ja tulemusi, milleni labori lõpus jõudsime. Minu viimaseks järelduseks on, et tants ja kunst on olulised osad meie ühiskonnas – need vahendavad olulisi ja vajalikke teemasid, ja see loob väärtust nii ühiskonnale kui ka inimestele. Selleks, et oma vaatenurka laiendada tuleb teha koostööd inimestega teistest riikidest.

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top