Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia laureaat on Meeli Pärna

Foto autor: Marlene Kirt

Eesti tantsuajaloo suure mõjutaja, tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (09.11.1891–01.09.1974) nimelise tantsuõpetaja preemia eesmärgiks on tunnustada pühendunud tantsuõpetajat, kelle töös peegeldub meisterlikkus ja sisukus, avatus ja koostöövalmidus ning tegusus ja tahe panustada Eesti tantsuellu. 

Tänavu olid Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt juba kümnendat aastat välja antava preemia kandidaatideks tantsuhariduse vaieldamatud tipud Kai Valtna, Tiina Ollesk, Kätrin Järvis, Leili Väisa, Meeli Pärna, Merle Saarva, Maarja Pruuli, Anastasia Koot ja Kaja Kreitzberg.

Tänavune laureaat Meeli Pärna on viimased 19 aastat juhtinud tantsukooli WAF Dance Pärnus ja üle 25 aasta tegelenud tulihingeliselt noorte tantsuhuviharidusega nii kohalikul, kui ka riiklikul tasandil, olles eestkõneleja nii erinevates ümarlaudades kui ka meedias. Ta on üks Tantsuhuvihariduse Liidu asutajatest ja juhatuse liige ning Eesti Noorte Tantsu Ühingu juhatuse liige. Meeli on erakordne õpetaja, kes teeb oma tööd tõelise kire ja pühendumisega. Ta suhtub kõikidesse oma õpilastesse nagu oma lastesse tundes huvi, kuidas kellelgi läheb ja aidates mure korral alati. Meeli on tähelepanuväärselt arendanud poiste tantsuharidust ja toonud aastate jooksul tantsu juurde paljusid noormehi. Meeli ümber on eriline aura, mis teeb temast Õpetaja suure algustähega. Oma hea huumorimeele ja teotahtelisusega on ta innustav ja toetav – tantsuvaldkonna tõeline eeskuju nii noortele kui ka kolleegidele.

Eelnevatel aastatel on Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja tunnustuspreemia pälvinud Elena Poznjak-Kõlar, Anu Sööt, Eve Noormets, Irina Pähn, Inna Sulg, Anu Ruusmaa, Anne Tamm-Kivimets, Rene Nõmmik ja Raido Mägi.

Gerd Neggo nimeline tantsuõpetaja tunnustuspreemia üleandmine toimub tänavu Tantsuhuvihariduse Galal, 14. novembril Eesti Rahva Muuseumis, Tartus. Lisaks näidatakse galal esmaesitlusena ka video-ülevaadet Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja preemia saajatest läbi kümne aasta. Sündmust korraldab Eesti Tantsuhuvihariduse Liit koostöös Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu ning Eesti Noorte Tantsu Ühinguga.

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat Gerd Neggo nimelist tantsuõpetaja tunnustuspreemiat rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top