Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Inna Sulg

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt juba viiendat aastat väljaantava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis tänavu aastal Inna Sulg.

Inna töötab tantsukinesioloogia ja -anatoomia valdkonnas, on õppejõud Tallinna Ülikoolis, varasemalt Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias. Ta on tõlkinud eesti keelde ja jaganud õppematerjalidena keha ja tervise teemalisi teadusartikleid, korraldanud konverentse. 2014. aastal avas oma stuudio Pärnus, Inna Sulg Esinemiskunsti kooli.

Inna Sulg on toonud liikumise fookusesse terviklikku lähenemist nõudva inimkeha ja selle tähtsuse, meie keha enda tarkuse usaldamise  – „tark keha“.
Inna sõnul „tark keha“ tegeleb kehalise tervise toetamisega, individuaalsete probleemide arvestamisega, liikuvuse taastamise ja parandamisega. Keha tajumise, hingamise ja liigutuse kooskõlastamisega, mille aluseks on anatoomia, kinesioloogia ja tantsuline kehatunnetus.

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal eesmärgiga tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on sisukas, isikupärane ning oma tööga mõjutanud Eesti tantsuelu. Kes on viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri olles eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele. Iga-aastase Gerd Neggo stipendiumi on varasemalt pälvinud Raido Mägi, Rene Nõmmik, Anne Tamm-Kivimets ja Anu Ruusmaa.

Stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Meediakajastused:
Põgus vestlus Inna Sulega (Tantsuinfo kuukiri, nr 51 – november 2015)
Tantsu- ja võimlemisõpetaja Inna Sulg julgustab oma keha tunnetama (Pärnu Linnaleht, 12.11.2015)
Tantsustipendiumi saab Inna Sulg (Õpetajate Leht, 9.11.2015)
Gerd Neggo tantsuõpetaja stipendiumi saab Inna Sulg (Postimees, 9.11.2015)
Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Inna Sulg (AK, 9.11.2015)
Inna Sulg pälvis Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi (Pärnu Postimees, 9.11.2015)

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top