Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Anu Ruusmaa

Juba neljandat aastat väljaantava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis käesoleval aastal tantsuõpetaja, tantsija ja koreograaf Anu Ruusmaa.

Anu Ruusmaad võib kindlasti pidada üheks eesti kaasagse tantsu maaletoojaks. Olles kaasaegse tantsu esimene põlvkond, alustas ta sellealast tegevust 1991. aastal vastloodud tantsuteatri Nordic Star tantsija ja õpetajana ning jätkas tegevust tantsutrupis Fine5 ning Estonia teatri kaasaegse tantsu etendustes tantsija ja repetiitorina. Anu Ruusmaa tegutseb tänaseni aktiivse koreograafi ja õpetajana Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemias, Eesti Teatri- ja Muusikaakadeemias, T-Balletis, Ida Tantsukoolis ja Eesti Tantsuagentuuris. On aktiivne liige erinevates tantsualastes töögruppides ja otsustuskogudes, rääkides kaasa kogu eesti kaasaegse tantsu hariduses. Anu enda sõnul peab ta oluliseks kaasaegset mõtlemist töötades erinevate tantsutehnikatega. Anu õpilased on tema kohta öelnud: “Anu on mõtestaja, kunstnik, õpetaja, looja.”

Gerd Neggo nimeline stipendium loodi 2011. aastal eesmärgiga tunnustada oma tööle pühendunud tantsuõpetajat, kes on sisukas, isikupärane ning oma tööga mõjutanud Eesti tantsuelu. Kes on viinud edasi tantsu- ja liikumiskultuuri olles eeskujuks nii õpilastele kui kolleegidele. Iga-aastase Gerd Neggo stipendiumi on varasemalt pälvinud Raido Mägi, Rene Nõmmik ja Anne Tamm-Kivimets.

Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Meediakajastused:
Aasta Gerd Neggoga (Tantsuinfo kuukiri, nr 52 – detsember 2015)
Vastab Anu Ruusmaa (teater.muusika.kino, aprill 2015)
Gerd Neggo Stipendiumi sai Anu Ruusmaa (Postimees, 11.11.2014)
Anu Ruusmaa: Peaasi, et tehnika ei tapaks loovust ja loovus ei tapaks tehnikat (Sirp, 14.11.2014)
Anu Ruusmaa: ühelgi õpetajal pole õigust kedagi vigaseks õpetada (Õpetajate Leht, 14.11.2014)
Intervjuu koreograaf Anu Ruusmaaga, kes pälvis Gerd Neggo nimelise stipendiumi (Klassikaraadio saade Delta, 17.11.2014)

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top