Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Anne Tamm-Kivimets

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu iga-aastase Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis 2013 aastal Just Tantsukooli juhataja ja õpetaja Anne Tamm-Kivimets.

Anne Tamm-Kivimets õpetab lapsi tantsu armastama Tartus, tema poolt juhitavas Just Tantsukoolis (endine H-stuudio, endine Heterostuudio), mis 2014. aastal tähistab oma 30. tegevusaasta täitumist. Anne on näide dünaamilisest õpetajast, kes kasvab koos oma õpilastega, kes jälgib iga oma õpilast individuaalselt neid rasketel hetkedel toetades ja rõõmsatel hetkedel kaasa hõisates. Kolmekümneaastase teadmiste- ja kogemustepagasi ning intuitsiooni põhjal on Anne Tamm-Kivimets välja töötanud oma treeningsüsteemi, mis ühendab endas sümbioosina loovuse, hea tehnilis-füüsilise taseme ning keha terviklikkuse. Anne treeningsüsteem lähtub põhimõttest, et tants on üks eneseväljenduse vormidest ning tantsuõppe peamine eesmärk on õppida end tantsukeeles väljendama, kasutades selleks oma keha koos hea tehnika ning mõtlemisoskusega. Anne Tamm-Kivimetsa õpilased on silma paistnud tugeva vaimse, intellektuaalse ja füüsilise ettevalmistuse poolest, kes on valmis end arendama, sisenedes nii Eesti kui välismaa tantsumaastikule tugevate ja andekate tantsuõpetajate, tantsijate, tantsukunstnike või tantsukooli juhatajatena. Anne Tamm-Kivimetsa kunagiste õpilaste hulka kuuluvad Nele Suisalu, Karmen Ong, Madli Teller, Kati Grauberg-Longhurst, Maarja Pärn, Helena Krinal jt.

Stipendium antakse pidulikult üle 10. detsembril kell 19.00 Tartu Loodusmajas Tartu linnavalitsuse noorsootöö valdkonna aasta tunnustamisüritusel. Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumit rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Pilte auhinna üleandmisest Tartus – Galerii (avanev pilt + 3 järgmist pilti)

Loe meediakajastust:
Gerd Neggo stipendiumi sai Anne Tamm Kivimets (Õpetajate Leht, 15.11.2013)
Fookuses on tantsuõpetaja (Müürileht, Kolmekümnes number: Pööripäev 2013)

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top