Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Renee Nõmmik

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit kuulutas tänavu teist korda välja Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi konkursi. Tänavusele stipendiumikonkursile laekus 12 taotlust, ETHL volikogu valikul jõudis lõppvooru neli taotlejat – Rene Nõmmik, Krista Köster, Andre Laine ja Merle Saarva, kellest 2012. aasta stipendiumi saajaks osutus tantsija, koreograaf-lavastaja ja tantsukompositsiooni õpetaja, Tallinna Ülikooli tantsukunsti dotsent, Tantsuteatri Fine5 looja ning eestvedaja Rene Nõmmik.

Rene Nõmmik on tuntud kui omapärane tantsukunsti mõtestaja ja kõrgelt hinnatud pedagoog. Tema oskus üldistada ja samas olulisi detaile esile tuua, kaasahaarav tantsuteemade käsitlus, läbi huumori keerulistele situatsioonidele lahenduse otsimine, keskendumine hetkele siin ja praegu on hinnatud omadused nii õpilaste kui kolleegide seas. Rahvusvaheliselt tunnustatud koreograafina on Rene rikastanud nii eesti kaasaegse tantsu kui ka rahvatantsu tänast nägu. Eesti tantsumaastiku kujundamisel on Rene Nõmmiku kätt tunda väga erinevatel tasanditel – tegijana, loojana, õpetajana, arvamusliidrina ja tantsukunsti kui iseseisva kunstiliigi eluõiguse eest võitlejana.

Stipendium anti pidulikult üle 4. novembril Salme Kultuurikeskuses toimuval Uute tantsude konkursi lõppkontserdil, kus Rene Nõmmik ooli Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi kutsel ametis žürii liikmena. Eesti Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat stipendiumi rahastas Eesti Kultuurkapitali Rahvakultuuri sihtkapital.

Loe meediakajastust:
Stipendiumi üle andmine Uute tantsude konkursil – Tallinna TV, 4.11.2012
Gerd Neggo stipendiumi pälvis Rene Nõmmik – Sirp, 9.11.2012
Fine 5 neli korda viis juba tantsitud – Sirp, 9.11.2012
Vikerraadio Jutusaade 18.11.2012 – Vikerraadio, 18.11.2012
Renee Nõmmik: paljudele on tants vaid tagumiku trimmimise vahend – Õpetajate Leht, 7.12.2012

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top