Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Raido Mägi

Gerd Neggo tantsuõpetaja preemia kandidaatideks esitati 13 tantsuõpetajat üle Eesti. Nominentideks valiti Tiina Ollesk, Raido Mägi, Andre Laine ja Kaidi Udris. Nelja kandidaadi vahel valis Eesti Tantsuhariduse Liidu juhtkond stipendiumi saajaks Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia õppejõu Raido Mägi (foto autor Brite Vilgo).

Raido Mägi on oma tööle pühendunud tantsuõpetaja, kes, õpetades juba 13 aastat TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, on tugevalt mõjutanud meie noorte tantsuõpetajate põlvkonda. Akadeemias kontaktimpro-visatsiooni ja kompositsiooni tunde andes, on ta väga tugevaks suunanäitajaks noorte põlvkonna mõtte- ja maailmavaate kujunemisel. Kindlalt võib väita, et Raido on üks akadeemia tantsukunsti õppekava tugisammastest. Oma vaiksel, mitte esiletükkival moel on ta alati kohal, oma väga selget arvamust omav, kuid seda mitte peale suruv õpetaja. Raido oskab, tahab ja viitsib uljast tantsunoorest välja tuua tema sügavama sisu. Raido laiahaardelisusest annab tunnistust oma teadmiste jagamine ka noortele näitlejatudengitele TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias, Kõrgemas Lavakunstikoolis ja Helsinki Teatriakadeemias. Lisaks on Raido karismaatiline tantsija ning eesti kaasaegse tantsu koolkonnale üks suuna andnud koreograafidest.

Stipendiumi kätteandmine toimus TÜ Viljandi Kultuuriakadeemias 9. novembril kell 11.00 etenduskunstide osakonna tantsukunsti õppekava IV kursuse kompositsioonitunnis, Raido igapäevases töökeskkonnas.

Vaata Brite Vilgo pilte stipendiumi üleandmisest siit!

Loe meediakajastust:
PERSONA GRATA- RAIDO MÄGI – Teater.Muusika.Kino, detsember 2011
Tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Raido Mägi – Sakala, 04.11.2011
Raido Mägi- õpetaja, mitte pedagoog – Postimees, 09.11.2011
Auhind: Gerd Neggo stipendiumi sai Raido Mägi – Sirp, 10.11.2011
Ta õpetab egoismist loobumist – Õpetajate Leht, 02.12.2011
Tantsuõpetajate stipendiumi sai Raido Mägi – ERR (Terevisioon), 08.11.2011

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top