Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Eve Noormet

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt seitsmendat aastat väljaantava Gerd Neggo nimelise tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Eve Noormets, kelle laiahaardeline tegevus tantsuvaldkonnas on vahetult mõjutanud paljusid.

Eesti tantsuajaloo suure mõjutaja, tantsija, tantsulavastaja ja pedagoogi Gerd Neggo (09.11.1891 – 01.09.1974) nimelise tantsuõpetaja stipendiumi eesmärgiks on tunnustada ning tähelepanu pöörata pühendunud tantsuõpetajatele, kelle töös peegeldub professionaalsus ja sisukus; aktiivsus ja avatus; koostöövalmidus ning tahe panustada Eesti tantsuellu.
2017. aasta Gerd Neggo stipendiaat Eve Noormets omandas hariduse tantsujuhtimise erialal ning magistrikraadi kultuuriajaloo erialal Tallinna Pedagoogikaülikoolis. Juba 30 aastat on ta vedanud Eve Stuudio tööd, on olnud õppejõud nii kodumaistes ülikoolides kui ka lektor rahvusvahelistel festivalidel ja konverentsidel. Alates 1994. aastast korraldab ta rahvusvahelist tantsufestivali NOTAFE (Noore Tantsu Festivali), mille eest tunnustas teda 2016. aastal Eesti Kultuurkapitali Viljandimaa ekspertgrupp aasta kultuuritegija tiitliga. Eve Noormetsa panuse suurust lubab aimata ka 2005. aastal pälvitud Valgetähe V järgu orden.

Paljud tema õpilased toovad välja, et Eve Noormetsa panus nende arenguteel on olnud pöördeline: ta on innustanud, motiveerinud ja õpetanud paljusid, tema kursused tantsuõpetajatele on pannud õpilasi laiemalt ja sügavamalt läbi mõtestama oma lähenemist ja metoodikat. Evet peetakse vaieldamatult üheks olulisemaks laste ja noorte tantsu edasiviijaks.

“Eve on suure tähega Õpetaja! Õpetaja, kes muutis minu Maailma! Olen väga tänulik, et Eve avas minu silmad, hinge ja südame, tänaseks olen ma juba 15 aastat laste loov- ja vabatantsu õpetaja,” kirjeldab Janne Ristimets Evet kui oma olulisemat eeskuju ja suunajat.

Stipendiumikonkursile esitati kokku 9 kandidaati: Eve Noormets, Anu Sööt, Tiina Ollesk, Merle Saarva, Kristina Raja, Tõnu Veiler, Krõõt Kiviste, Ingrid Hamer ja Anastassia Koot.
Varasemad Gerd Neggo stipendiaadid on olnud alljärgnevad: 2016 Irina Pähn, 2015 Inna Sulg, 2014 Anu Ruusmaa, 2013 Anne Tamm-Kivimets, 2012 Rene Nõmmik, 2011 Raido Mägi.

Gerd Neggo nimeline tantsuõpetaja stipendium antakse üle Eve stuudio 30. aastapäeva suurel tantsukontserdil 2. detsembril kell 13.00 teater Ugalas.

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu poolt välja antavat Gerd Neggo nimelist tantsuõpetaja tunnustusstipendiumi rahastab Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapital.

Meediakajastused:
Eve Noormets pälvis tunnustusstipendiumi (Ajaleht Sakala, 9.11.2017)
Vestlus Gerd Neggo stipendiaadi Eve Noormetsaga (TantsuKuukiri, nr 71 – november 2017)
Gerd Neggo tantsuõpetaja stipendiumi pälvis Eve Noormets (ERR Kultuuriportaal, 27.11.2017)
Eve Noormetsa tunnustati Ugalas toimunud tantsuetendusel (ERR Kultuuriportaal, 02.12.2017)

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top