ETTLi liikumisaasta üleskutse: Tantsukuukalender 2023

Hea tantsukooli/stuudio/rühma juht(kond)!

2023. aasta on üle-eestiline liikumisaasta, mille korraldaja on SA Liikumisharrastuse kompetentsikeskus – tantsuvaldkonna poolne kaaskorraldaja on Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit.

Liikumisaasta hüüdlause on TERVE EESTI EEST! ja sihtrühmaks igas vanuses inimesed, kes veel ei tegele mingi liikumisharrastusega. Eesmärgiks on ka need inimesed liikuma saada.

Liikumisaasta jaotub teemakuudeks – aprillis on tähelepanu all südame tervis ehk siis kõik, mis on südamele hea ja südamest tehtud. Esiletõstetud liikumisharrastusteks aprillis on kõndimine, jooksmine ja tantsimine. Tantsu hüüdlause on endine ja kestvalt päevakajaline – TANTS TERVI(S)TAB! 

Tänavune aasta on suurepärane võimalus tantsu väärtuste ja väärtuslikkuse võimestamiseks ühiskonnas — tegutseme koos ja jagame teistega seda, mida ise armastame!

Liikumisaasta teemakuude põhimõte seisneb selles, et sama aja raames toimuvad sarnased sündmused-tegevused võimalikult paljudes Eestimaa kohtades. 

Koondame tantsuvaldkonna aprillikuised tegevused ühtsesse tantsukuukaldenrisse! Mida rohkem tantsu labajalast lambadani, hip-hopist viie rütmini, kontaktist india tantsuni, valsist jazzini, vogue´st diskoni, balletist breigini ja kõigest muust tantsu piirideta mitmekülgsusest aprillis iga päev üle Eesti tehtav-nähtav on, seda parem!

Ettepanek on järgmine, et tantsukoolid/stuudiod/rühmad teevad aprillikuu jooksul

  1. avaliku esinemise-aktsiooni (laval, linnaruumis, kaubanduses, koolis, …)

ja/või

  1. avatud tunni(d) kõigile huvilistele kaasa tegemiseks

ja/või

  1. avatud tunni(d) kõigile huvilistele vaatlemiseks

ja/või

Avalik esinemine-aktsioon võib olla midagi täiesti uut ja loominguliselt otsingulist või ka juba välja töötatud ja toimiv vorm-sündmus, mida aprillis taaskord läbi viia. Oluline on jõuda oma koolist/stuudiost väljapoole – inimesteni, kelleni me veel jõudnud ei ole. Üllatame ja üllatume!

On ootus, et tantsukuu avalikud esinemised ja avatud tunnid oleksid huvilistele kingitud tasuta. Lootuses, et esmalt hea tunde loonud kogemus tekitab inimeses huvi ja suunab teda edasi tantsu poole liikuma, tantsides liikuma ja tantsutundides osalema.

Soovime tantsuvaldkonna aprillikuiste sündmuste tervikkogumit kuupäevade-kellaaegade, kohtade ja tegevustega Liikumisharrastuse kompetentsikeskusega jagada veebruari alguses, pärast mida tekib tantsukuukalender, kuhu kõikide esinemised ja avatud tunnid avalikult üles lähevad. Mida rohkem sündmusi kalendrisse kirja saame, seda suuremat tähelepanu tantsule kui suurepärasele ja äärmiselt mitmekülgsele liikumisharrastusele kogume!

Palun tul(g)e kampa ja sisesta oma kooli/stuudio/rühma tegevused hiljemalt 29. jaanuariks.

Küsimuste või täiendavate mõtete tekkimise korral kirjuta tantsuliit@gmail.com või helista 56841090 (Raho Aadla).

Tantsivat maailma!

Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liit

Jaga sotsiaalmeedias

Scroll to Top