TantsuMENÜÜ lavastus “Rhythmus” käis Eesti nüüdis- ja stepptantsu Poola viimas

8.-14. maini andis Eesti Tantsuagentuuri TantsuMENÜÜ programmi lavastus “Rhythmus” külalisetendusi Poolas. Lavale astuti sellistes paikades nagu Lubno, Wałcz Drugi, Nowe Dąbie, Kotlin ja Zbąszyń. Tavapärasest erinevalt anti etendusi mitte ainult teatri- ja kultuurimajades vaid ka koolimajades ja vabaõhulavadel. 

“Rhythmus” külastas Poolas väikekohti, kus tantsuetendusi tavapäraselt näha ei saa. Kokku oli kuue etenduse publikuks 680 inimest vanuses 3-85 eluaastat. “Ehkki stepptants on Poolas palju suurema harrastajaskonnaga kui Eestis, saime seda siiski paljudele näidata täiesti esimest korda elus, rääkimata nüüdistantsust,” jagas tuuril tantsijana üles astunud koreograaf Allar Valge.

Koos “Rhythmuse” lavastaja-koreograaf Allar Valgega astus lavale poola tantsija Michał Wierzbowski, kes varasemalt “Rhythmuses” tantsinud Matthew James Jordani varasema rolli just selleks tuuriks selgeks õppis. Helikujundajana osales trupis Kärt Anton ning valguskujundajana Joosep Kurm.

Eesti Tantsuagentuuri etendustegevuse juhi Raido Bergsteini sõnul on “Rhythmus” esimene Eesti tantsulavastus, mis üle-euroopalises just väikekohtadele suunatud etenduskunstide võrgustikus SPARSE üles astus. “Selle lavastuse valisid välja kohalikud Poola korraldajad, seega oli olemas usk ja kindlus, et “Rhythmus” sobib enamikule pblikust esimeseks kokkupuuteks tantsukunstiga ning võiks publikut ka Poola maapiirkondades kõnetada. Tagasiside korraldajatelt peale tuuri lõppu ning kohapeal publikult andis igatahes kindlust, et selliseid ettevõtmisi on väga tarvis, kus tantsuteater ka väljaspoole harjumuspäraseid tantsulavasid jõuaks,” lisas Bergstein. 


Stepp- ja nüüdistantsulavastus “Rhythmus” toob lavale eriilmeid legendaarsete stepptantsijate saja aasta tagustest etteastetest. Olles ühtlasi ka uute tuulte otsinguil, näeb steppi lavastuses liikuva ja hoogsa tantsuna, aga kuuleb ka muusikastiilina.“Rhythmus” vaatab seda kõike läbi kahe ärevushäire ning aktiivsus- ja tähelepanuhäire (ATH) all kannatava tegelase. 

Poola etendused said teoks tänu Eesti Tantsuagentuuri, Arts Fraction Foundation´i ja etenduskunstide võrgustiku SPARSE koostööle. 

Pildil Allar Valge, Foto Raido Bergstein

Jaga sotsiaalmeedias

Facebook
Twitter
Email
Print
Scroll to Top