Laura Kvelstein


millimeter performance group - kaasasutaja (2012), tantsija, lavastaja

 


Haridus  
2001 - 2006 Tallinna ülikool, MA, prantsuse filoloog/gümnaasiumi prantsuse keele õpetaja, lisaeriala hispaania keel ja kultuur 
2003 - 2004 Université de Rouen, BA, Langues et Apprentissages, option FLE, kaugõpe, Rouen, Prantsusmaa 
1990 - 2001 Tallinna Inglise Kolledž 
1989 - 1990 Jakob Westholmi Gümnaasium    
 
Tantsualane haridus  
2000 - 2006 Fine5 Tantsukool 
1992 -1999 Fouetté eraballetikool 
1989 -1990 tantsu- ja akrobaatikastuudio   
 
Tantsualane enesetäiendus
2015 Veli Lehtovaara (Soome/Belgia) töötuba “Armunute diskursus - läbirääkimised” (kuidas läheneda tekstile kui koreograafiale?)
2015 Claire Croizé ja Étienne Guilloteau (Belgia) töötuba Recomposition New Yorgis
2015 Erik Kaiel’i (Holland-USA) kontakrimprovisatsiooni töötuba NOBA võrgustiku kohtumise raames Tartus
2015 Joan van der Mast’i (Holland) laste loovtantsu töötuba „Boosting your Creative Soul“ NOBA võrgustiku kohtumise raames Tartus 
2014 K. J. Holmes’i kontaktimprovisatsiooni töötuba (NYC, USA)
2012 Kristian Tirsgaardi töötuba “Listen And React - A Successful Partnership” 
2012 Alvin Ailey II kaasaegse tantsu töötuba 
2011 Lennard Louisy kaasaegse tantsu töötuba 
2010 Annemarie Rauhaluoto kaasaegse tantsu töötuba 
2009 Jyrkki Karttuneni kaasaegse tantsu töötuba Full Moon Dance Festivali raames (Soome) 
2009 Malgorzata Haduchi ühenädalane intensiivne improvisatsiooni töötuba „Ensemble workshop’i“ raames (Amsterdam, Holland) 
2007 3-nädalane kaasaegse tantsu intensiivkursus sümpoosioni Dance Across Borders raames, juhendajad D. Moss, A. Aviles, B. Hayes, M. Fenley, J. Comfort, C. Cobb, D. Tynek, Z. Fuller, M. Tseng, S. Loring, S. Osberg (USA, Bard College)
2005, 2006 Jattamarie Rauhaluoto Aafrika tantsu töötuba 
2006 Carolyn Carlsoni kaasaegse tantsu ja improvisatsiooni töötuba 2003, 2005 Matteo Molese kaasaegse tantsu töötuba 
2005 Brendan McCalli kaasaegse tantsu töötuba 
2004 Aki Suzuki Butoh tantsu töötuba 
2003 Balti Tantsu Suvekool Rakveres, juhendajad Sasha Pepeljajev, Pat Cremins, Fin Walker 
2001 Claire Filmoni improvisatsiooni töötuba 
2001 Karin Jamesoni kaasaegse tantsu töötuba   
 

Töökogemus tantsijana  
2015 “bare⎮touch” (millimeter performance group)
2012, 2013 „Mandala“ (koreograaf-lavastajad Rene Nõmmik ja Tiina Ollesk) 
2012, 2013 „Hope“ (lavastaja Mihkel Ernits) 
2011, 2013 „Enne kui minna, ma ütlen“ (koreograaf-lavastajad Rene Nõmmik ja Tiina Ollesk) 
2011 “Tagasi reaalsusesse” (lavastaja Kaja Lindal) 
2011 "mina ja mina" (lavastaja Sandra Palm) 
2010, 2011 „Kehanäppajad“ (lavastaja Mihkel Ernits) 
2010 „On/Off Play“ (lavastaja Sandra Palm) 
2005, 2006, 2007, 2008, 2010, 2013 “Carmina Burana” (koreograaf-lavastajad Rene Nõmmik ja Tiina Ollesk) 
2009 „Loits“ (lavastaja Jüri Nael) 
2008, 2009 „Faasid“ (koreograaf-lavastajad Rene Nõmmik, Tiina Ollesk) 
2007 “Rupture” (lavastaja Noémie Lafrance) (USA, Bard College Manor Filed)
2006 “Reekviem” (koreograaf-lavastajad Rene Nõmmik ja Tiina Ollesk) 
2006 “Just” (koreograaf-lavastaja Matteo Moles) 
2006 madrigalikomöödia “L’amfiparnaso” koostöös Voces Musicalesega (lavastaja Tiina Ollesk)
2006 “Alkus” (koreograaf-lavastaja Sandra Zaneva) 
2004 “24 Tundi” (koreograaf Tommi Kitti) 
2004 “2 soolot” (koreograaf-lavastaja Sandra Zaneva)  
2004 “Mushroom” (lavastaja Sandra Zaneva) 
2003 “Legs’n’Hands&Duet with the Chicken” (koreograaf-lavastaja Sandra Zaneva) 
2002 teatraalne muusikal “Põhjanaela Paine” (koreograaf Kristina Paškevičius) 
2001 improvisatsiooniline lavastus “Ephémérie Aléatoire” (juhendaja Claire Filmon)

Lavastused  
2015 “bare⎮touch” (koostöös koreograaf-lavastaja Mihkel Ernitsaga) (millimeter performance group)
2015 "MANIFEST" (lavastusprotsess noortele ning harrastustantsijatele vanusest 16-... Hiiumaa Tantsufestivali raames)
2011 “It was good while it lasted” (koostöös koreograaf-lavastaja Mihkel Ernitsaga) (millimeter performance group)
2011 “Tüdrukurüblik” (koostöös koreograaf-lavastaja Mihkel Ernitsaga) (Eesti Tantsuagentuur)   


Töökogemus liikumisõpetajana  
09/2015 - laste ja noorte kaasaegse ja klassikalise tantsu õpetaja Akrobaatikakoolis
2015 - Koolitants 2015 kaaskoreograaf vabatantsude kategoorias
11/2014 - … kontaktimprovisatsiooni seeriaürituse Sessions eestvedaja ja juhendaja
2011 miimi/improvisatsiooni workshop LONKS festivalil Haapsalus 
2011 klassikalise tantsu ja üldfüüsilise ettevalmistuse tunnid Noores Balletis 
2010 noorte kaasaegse tantsu ja improvisatsiooni tunnid ETA Tantsukoolis 
2005 laste kaasaegse tantsu tunnid Õpetajate majas   
 
Tunnustus  
2007 Philip Morrise tantsuauhinnad 2006 Aasta läbilöögi auhinna nominent koos Dmitri Kruusiga dueti eest M. Molese lavastuses “Just”
2006 IFMC (International Festival of Modern Choreography, Vitebsk, Valgevene) festivali II preemia laureaat koreograafiliste miniatuuride kategoorias koos Dmitri Kruusiga („One spot, two shadows“)
2006 I.D.A. (International Dance Activity, Tartu) festivali Noore tantsija preemia („One spot, two shadows“)
2005 Philip Morrise tantsuauhinnad 2004 Aasta tantsija auhinna nominent osatäitmise eest lavastuses “24 Tundi” (T. Kitti)
 

Töökogemus
01/2016 - ... Eesti Tantsuagentuur, produtsent
03/2015 - ... Põhja-Balti kaasaegse tantsu võrgustik keðja, keðja3 töögrupi liige
02/2015 - .... Eesti Tantsuagentuur, NB dance loop touring network koordinaator
01/2012 - 05/2014 TLÜ koreograafia osakond, arendusjuht
08/2011 - 07/2012 Festival Koolitants, projektijuht
09/2009 - 12/2011 Tantsuteatri Tee Kuubis rahvusvaheline interdistsiplinaarne projekt OSLA (Old Spaces, Living Art), projektijuht
09/2006 - 12/2008 Tallinna Linnakantselei välissuhete ja protokolli osakond, peaspetsialist


 
Liikmelisus organisatsioonides 
01/2011 - … Eesti Tantsukunstnike Liit, liige
 

Muu info 
03/2015 - … Eesti Kultuuri Koda, eestseisuse liige
06/2013 - … Tallinna Balletikooli, nõukogu liige
05/2011 - … Eesti Tantsukunstnike Liit, juhatuse liige
Eesti Teatri Aastaauhinnad 2016 zhürii liige tantsulavastuste kategoorias
Eesti Teatri Aastaauhinnad 2015 zhürii liige tantsulavastuste ja etenduskunstide ühisauhinna kategoorias
03/2013 - 03/2014 Eesti Kultuuri Koda, juhatuse liige
03/2013 - 12/2013 Kutsekoda, Tantsuspetsialist V-VIII kutsestandardi uuendamise töörühma liige
UUS TANTS 2013 ja 2015 zhürii töö koordinaator
Koolitants 2013 ja 2014 zhürii töö koordinaator
Koolitants 2009 põhizhürii liige