Joonas Tagel

Kontakt:
e-mail: joonas.tagel@gmail.com
mob: +372 59004190





HARIDUSKÄIK

2009 – 2014 Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia
Tantsukunsti eriala
2012 – 2013 Palucca Hochschule für Tanz Dresden
Tantsukunsti eriala
1997 – 2009 Kanepi Gümnaasium
HUVIHARIDUS
2004 – 2011 Rahvatantsurühm „Kagu Kabujalakõsõ“
2006 – 2009 Tantsukool „Meie Stuudio“
2005 – 2009 Kanepi Gümnaasiumi tantsutrupp „Las Käia“

TÖÖKOGEMUS
TANTSIJA
2016 „DI“ / Tallinna Tantsuteater / Lavasta
ja Raho Aadla
2015 „Vanamees ja Meri“ / Von Krahl & Tallinna Linnateater
lavastaja Martti Helde, koreograaf Arolin Raudva
2015 „Poola novell“, koreograaf Sigrid Savi
tantsija ja muusik
2014 – 2015 „Savoy ball“ / Rahvusooper Estonia
lavastaja Mart Sander, koreograaf Ingmar Jõela
2013 „SACRE/D“ / SubsTANZ, koreograaf Massimo Gerardi / Itaalia
Etendused Köln ja Dresden, Saksamaa
2012 „Dresscode: Smoking“, koreograaf Maarja Tõnisson
2012 „Dändi“, koreograaf Helena Krinal
2012 "Ohlala...Ça s’est passé comme ça", koreograaf Tõnu Veiler
2012 „Hommage à Ella Ilbak“, lavastaja Merle Saarva
2011 „Evelyn Roe“, koreograaf Raho Aadla
2011 „Idüll“, koreograaf Maarja Tõnisson
2010 „Pärlipidu“ / Viljandimaa kultuuri- ja spordirahva aastapreemiate gala
lavastaja Oleg Titov
2010 „Fantastiline kolmik“, koreograaf Doris Feldmann
2009 „Heidetus“, koreograaf Raho Aadla
2009 „Romeo ja Julia“, koreograaf Anu Ruusmaa

KOREOGRAAF
2016 „DI“ / Tallinna Tantsuteater / Lavasta
ja Raho Aadla
2015 Eesti Vabariigi 97.aastapäeva Viljandi- ja Valgamaa kontsert-aktused
tantsija ja kaaskoreograaf
2014 „theRONWEASLEYS“ / TÜ VKA Koreograafi kutse lõputöö
2014 „Sitika sirinad“ / Tõnis Kirsipu diplomikontsert (koreograaf-tantsija)

ÕPETAJA
2015 - … Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia
Kaasaegne tants
2015 - ... Võrumaa Tantsukool
Ballett (Vanuserühmad alates 5.a kuni täiskasvanud)
2012 Projekt „Tee tantsuni“
Ballett
2009 Tantsukool „Meie Stuudio“

PROJEKTID
2014 XIX tantsupidu „Aja puudutus. Puudutuse aeg!“
5.-6. klassi segarühmade ASSISTENT
2012 I Kagu-Eesti tantsupidu „Elu keset küla“
7.-9. klassi segarühmade LIIGIJUHT
2011 XI Noorte Laulu- ja Tantsipidu „Maa ja Ilm“
7.-9. klassi segarühmade ASSISTENT

FESTIVALID
2016 ImpulsTanz (Viin, Austria)
2015 ImpulsTanz (Viin, Austria)
2013 Uue Teatri Festival „De Facto“ (Pärnu) / Helena Krinali „Dändi“
2012 Baltoscandal (Rakvere) / Helena Krinali „Dändi“
2012 „Practice your classics“ (Bordeaux, Prantsusmaa) / „Hommage à Ella
Ilbak“
2010/2012 Tallinn TREFF festival

TÄIENDKOOLITUSED / TÖÖTOAD
2016 Impulstanz 2016 töötoad
/ Partnering (Adv) – Iñaki Azpillaga
Contemporary Dance Technique (Adv) – Iñaki Azpillaga
Boom bodies (Adv) – Doris Uhlich
Contemporary Dance Technique (Adv) – Peter Jasko
2015 Impulstanz 2015 töötoad
/ Becoming Animal (Adv) – Bruno Caverna
Ultima Vez Vocabulary (Adv*) – German Jauregui
Forsythe Work (Adv*) – Nicole Peisl
Ultima Vez Vocabulary (Adv*) – Laura Aris Alvarez
Partnering (Adv) – Laura Aris Alvarez
Improvisation for performers (Adv) – David Zambrano
Release Technique (Adv) – Marta Coronado /
2012 Alvin Ailey meistriklass (Õppejõud Troy Powell)
2011 Liikumistundide läbiviimise metoodika Alexanderi tehnika printsiibil